Variable Data Printing (FS400 and later)

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

Değişken veri baskısına (FS400 ve sonrası) genel bakış

Değişken veri baskısı (VDP), bir belgenin kopyalarında ortak olan bir dizi statik unsuru kopyadan kopyaya değişen bir dizi değişken unsur ile birleştirir.

VDP, basılı belgelerin içeriğini içeren veritabanlarını dijital bir yazıcıya bağlayan dijital baskı teknolojisini kullanır. Değişken veri dosyaları, veritabanından içerik belirlemenize, seçmenize ve bu içeriğin belgedeki yerleşimini tasarlamanıza olanak tanıyan kuralları içerir.

Müşterileri adına göre selamlayan ve bir veritabanından elde edilen diğer kişisel bilgileri içeren broşür benzeri kişiselleştirilmiş iletişimler oluşturabilirsiniz. Broşür kopyaları arasında değişmeyen arka plan unsurları, gösterimler ve metin blokları statik unsurlardır. Müşterinin adı, adresi, barkodları ve diğer müşteriye özel görseller ve metinler değişken unsurlardır.

Kişiselleştirilmiş adres blokuyla adres mektup birleştirme, basit bir VDP biçimidir. Ancak son derece özelleştirilmiş belgeler oluşturmak için görüntüleri, grafikleri, metni ve diğer nesneleri de dinamik olarak birleştirebilirsiniz.

Kullanım Şartları