Variable Data Printing (FS400 and later)

Ukryj lub pokaż nawigacjęPoprzedni tematNastępny tematUdostępnijDrukujPDF

Omówienie drukowania zmiennych danych (system FS400 i późniejsze)

Proces drukowania zmiennych danych (VDP) umożliwia łączenie zestawu elementów statycznych, które występują we wszystkich kopiach dokumentu, z zestawem elementów zmiennych, które są różne w poszczególnych kopiach.

VDP korzysta z technologii cyfrowego druku, która łączy bazy danych zawierające zawartość drukowanych dokumentów z cyfrową drukarką. Pliki ze zmiennymi danymi zawierają reguły, które umożliwiają definiowanie i wybieranie treści z bazy danych oraz projektowanie rozmieszenia tych treści w dokumencie.

Dzięki temu można tworzyć spersonalizowane wiadomości, takie jak np. broszura, która wita klientów po imieniu i zawiera inne dane osobowe uzyskane z bazy danych. Elementy tła, ilustracje i bloki tekstu, które nie zmieniają się w kopiach broszury, są elementami statycznymi. Nazwa albo imię i nazwisko klienta, adres, kody kreskowe i inne specyficzne dla klienta obrazy i teksty są elementami zmiennymi.

Prostym przykładem VDP jest korespondencja seryjna z sekcją adresu dostosowaną do danego odbiorcy. Można jednak również dynamicznie zestawiać obrazy, wykresy, tekst i inne obiekty w celu tworzenia dokumentów wysoce dostosowanych do potrzeb klientów.

Warunki użytkowania