Variable Data Printing (FS400 and later)

Zobrazit nebo skrýt navigaciPředchozí témaDalší témaSdíletTisknoutPDF

Přehled tisku proměnných dat (FS400 a novější)

Tisk proměnných dat (VDP) kombinuje sadu statických prvků, které jsou společné ve všech kopiích dokumentu, a sadu variabilních prvků, které mezi jednotlivými kopiemi mění.

VDP využívá technologii digitálního tisku, která propojuje databáze, které obsahují obsah pro tištěné dokumenty, s digitální tiskárnou. Soubory proměnných dat obsahují pravidla, která vám umožňují zadávat a vybírat obsah z databáze a navrhovat umístění obsahu v dokumentu.

Lze tak vytvořit personalizovanou komunikaci, například brožuru, která zákazníky osloví jménem a obsahuje další osobní údaje získané z databáze. Prvky na pozadí, ilustrace a bloky textu, které se mezi jednotlivými kopiemi brožury nemění, jsou statické prvky. Jméno, adresa, čárové kódy zákazníka a další obrázky a text vztahující se k zákazníkovi jsou variabilní prvky.

Hromadná korespondence s osobním adresním blokem je jednoduchá forma VDP. Můžete však také dynamicky sestavovat obrázky, grafy, text a další objekty a vytvářet tak vysoce individuální dokumenty.

Podmínky použití