Variable Data Printing (FS350 and earlier)

Ukryj lub pokaż nawigacjęPoprzedni tematNastępny tematUdostępnijDrukujPDF

Omówienie drukowania zmiennych danych (system FS350 i wcześniejsze)

Proces drukowania zmiennych danych (VDP) umożliwia łączenie zestawu elementów wzorcowych, które występują we wszystkich kopiach dokumentu, z zestawem elementów zmiennych, które są różne w poszczególnych kopiach.

VDP korzysta z technologii cyfrowego druku, która łączy bazy danych zawierające zawartość drukowanych dokumentów z urządzeniem drukującym. Ta niestandardowa metoda komunikacji obejmuje reguły określające wybór treści z bazy danych oraz umiejscowienie tych treści w dokumencie.

Dzięki temu można tworzyć spersonalizowane wiadomości, takie jak np. broszura, która wita klientów po imieniu i zawiera inne dane osobowe uzyskane z bazy danych. Elementy tła, ilustracje i bloki tekstu, które nie zmieniają się w kopiach broszury, są elementami wzorcowymi. Imię i nazwisko klienta oraz inne charakterystyczne dla niego informacje są elementami zmiennymi.

W najprostszej formie można używać VDP do obsługi podstawowej korespondencji seryjnej. Można jednak również dynamicznie zestawiać obrazy, wykresy, tekst i inne obiekty w celu tworzenia dokumentów wysoce dostosowanych do potrzeb klientów.

Warunki użytkowania