Fiery Hot Folders

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

Fiery Hot Folders

Fiery Hot Folders uygulaması, dosyaları ön tanımlı ayarlarla Fiery server'na göndermek için hızlı ve otomatik bir yöntem sağlar, bu şekilde çoklu iş için aynı seçeneklerin veya sık kullanılan düzenlerin tekrar ayarlanması gerekmez.

Uygulama ile istediğiniz kadar çalışma klasörü oluşturabilirsiniz, bunların her biri özel bir çıktı tipi için yazdırma ayarlarına sahip benzersiz bir profil sağlar. Her çalışma klasörü için yazdırma işlemini daha fazla kolaylaştıracak şekilde Fiery server'ın işi nasıl yapacağını belirleyen bir İş eylemi atarsınız. Çalışma klasörünü kullanarak, oluşturuldukları uygulamayı başlatmadan dosyaları doğrudan Fiery server'na gönderebilirsiniz. Çalışma klasörünü ağ üzerinden paylaşabildiğiniz için alıcının sistemine uygulamayı yüklemeden kolayca işleri gönderebilirsiniz. Bir sisteme Hot Folders yüklediğinizde, oluşturduğunuz tüm çalışma klasörleri sabit diskinizde özel bir klasör olarak saklanır ve işlerinizle ilgili bilgilerin bulunduğu tüm dosyalar ve alt klasörler burada bulunur.

Şu koşullarda bir klasör "Çalışma klasörü" olarak nitelendirilebilir:

 • Fiery server'a bağlıysa

 • Hot Folders uygulamasıyla izleniyorsa

 • Ön tanımlı yazdırma seçenekleriyle yapılandırılmışsa (isteğe bağlı)

 • Yükleme ayarlarıyla yapılandırılmışsa (isteğe bağlı)

 • Dosya filtreleri ve uygulamaya özel biçimlerle yapılandırılmışsa (isteğe bağlı)

Hot Folders yazılımı arka planda çalışır ve yazdırılacak veya işlenecek yeni işler için aktif çalışma klasörlerini devamlı olarak izler. Çalışma klasörü için belirlenen İş eylemi, Fiery server'ın işi nasıl yaptığını belirler.

Hot Folders uygulaması kendi sisteminizde yerel olarak oluşturduğunuz tüm çalışma klasörlerini izler fakat diğer sistemlerde oluşturulmuş çalışma klasörlerini izlemez.

Hot Folders uygulaması aşağıdakileri içerir:

 • Fiery Hot Folders konsolu - Çalışma klasörlerinize erişmenizi ve her bir çalışma klasörü için konum, İş eylemi ve mevcut ayarlar hakkında genel bilgi almanızı sağlar.

 • Durum ve günlük - Üzerinde çalışılan dosyaların durumunu izler ve çalışma klasörlerinizle işlenen tüm dosya günlüklerinin görüntülenmesini sağlar.

 • İş özellikleri - İş ön ayarları ve yükleme yazılımı dahil olmak üzere yazdırma seçeneklerine erişim sağlar.

 • Girdi biçimleri - Orijinal uygulamayı açmadan veya yüklemeden çalışma klasörü ile ayarlayabileceğiniz filtrelere ve uygulamaya özel yazdırma ayarlarına erişim sağlar.

 • Preflight ayarları - Yazdırmadan önce gönderilen işlerin hatalara karşı kontrol edilmesi için etkinleştirilebilen Preflight'a erişim sağlar.

 • Yedekleme ve geri yükleme - Bilgisayarınızda bulunan çalışma klasörlerini yedekler ve geri yükler.

Kullanım Şartları