Calibrator Help for Lab-calibrated presses and printers

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

Kalibratör

Fiery kontrollü baskı makineleri ve yazıcılar farklı niteliklerde gelir: lazer veya inkjet; tek renkli veya CMYK ya da genişletilmiş gamut, özel mürekkepli veya mürekkepsiz. Kalibratör, her bir teknolojinin farklı kalibrasyon gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Command WorkStation ve Fiery Color Profiler Suite sisteminize en uygun Kalibratör sürümünü otomatik olarak başlatır. Kalibratör, bağlı Fiery server'a uyum sağlayacak şekilde kendini yapılandırır. Her baskıda her özellik gerekli değildir.

Kalibratör ile, Fiery server'da yeni bir kalibrasyon ayarı oluşturabilir veya mevcut bir ayarı güncelleyebilirsiniz.

Command WorkStation'ndaki Kalibratör gibi Kalibratör, yeni bir kalibrasyon ayarı oluşturabilir ve mevcut olanı yeniden kalibre edebilir. Fakat bunu yaparken Command WorkStation'da olmayan farklı ölçüm enstrümanlarından destek alır.

Kalibratör'ün iki ana işlevi şunlardır:
  • Yeniden kalibre et - Yeni ölçümlerle bir kalibrasyonu günceller. Çoğu baskının çıktısı zamanla değişiklik gösterecektir. Fiery server'ın böyle dalgalanmaları telafi edilmesi için düzeltme tablolarının yeni ölçümlerle güncelleştirilmesi gerekir.
  • Kalibrasyon oluşturma - Yeni bir kalibrasyon oluşturur ve Fiery Color Profiler Suite yüklüyse ve lisanslıysa yeni bir profil de oluşturur. Bu görev, mevcut kalibrasyonların hiçbiri belirli bir yazdırma koşulu (mürekkep seti kombinasyonu, noktalı resim, malzeme vb.) için kabul edilebilir çıktı sağlamazsa gereklidir. Örnekler kötü tonlama veya kötü mürekkep yapışmasını içerir. Renk yönetiminin doğru renk sağlaması için yeni bir kalibrasyon sıkça yeni bir profil gerektirir.
İki yönetim işlevine pencerenin sol alt kısmında bulunan iki simgeden erişilebilir. Bu ayarlar belirlidir ve her bir Fiery server'a kaydedilmiştir. Bunlar her kullanıcıyı etkilediği için bu işlevler yalnızca Command WorkStation'dan Fiery yöneticisi olarak oturum açtığınızda kullanılabilir:
  • Kalibratör ayarları - Bireysel baskılar için tercihleri ayarlamak için kullanılır. Burada bazı baskı modellerinde mevcut olan öncesi ve sonrası kalibrasyon ayarlarını ayarlarsınız. Tüm modeller ayrıca ilgili kalibrasyonlar belirtilen bir zaman dilimi içerisinde yeniden kalibre edilmediğinde uyarı verir veya hatta işlerin yazdırılmasını engeller.
  • Kalibrasyon Yöneticisi - Bir Fiery server'da kullanılabilir olan kalibrasyonları görüntülemek için kullanılır, son güncelleme, ölçümler ve özellikler görüntülenir. Kullanıcı tarafından eklenen kalibrasyon silinebilir ve adları değiştirilebilir.
Kullanım Şartları