Configure

Hide or show navigationPrevious topicNext topicSharePrintPDF

JDF ayarlarını belirtme

JDF (İş tanımı biçimi) teknolojisi iş biletleri için XML tabanlı açık bir sektör standardıdır. Farklı grafik sanat uygulamaları ve sistemleri arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırır.

Fiery JDF, JDF biletlerinin oluşturulmasını mümkün kılan uygulamalardan Fiery server ürününe JDF işlerinin gönderilmesini sağlar.

JDF ayarlarını belirtmek ve Fiery JDF sürümünü, JDF cihazı kimliğini ve JMF URL'sini görüntülemek için Configure'ü kullanın.

JDF ve JMF hakkında daha fazla bilgi için bkz. Command WorkStation yardımı.

 1. Configure içinden İş gönderme > JDF ayarları seçeneklerini belirleyin.
 2. JDF'yi etkinleştir seçeneğini belirleyin.
 3. Fiery server için bir sanal yazıcı yapılandırıldıysa Sanal yazıcıdan iş ayarlarını kullan seçeneğinden bir tercih yapın.
  Not: Bu seçeneği yalnızca iş akışınız için geçerliyse belirtin.
 4. İş eylemi içinden varsayılan bir yazdırma kuyruğu eylemi belirtin.
 5. JDF biletinde belirtilen ayarları geçersiz kılmak istiyorsanız Yukarıdaki ayarlarla JDF işinin üzerine yaz seçeneğini belirleyin.
 6. JMF (iş mesajlaşma biçimi) URL bölümünde JDF iş akışlarını ayarlamak için kullanabileceğiniz Fiery server hakkındaki salt okunur bilgiler görüntülenir.
 7. JDF işlerinin yazdırıldıktan sonra nasıl kapatılmasını istediğinizi belirtin.
 8. JDF işini kapatmak için gerekli öğeleri belirtin. İşin otomatik olarak veya el ile kapatılabilmesi için burada seçtiğiniz öğeler doldurulmalıdır.
 9. Fiery server ürününün ortak kaynakları aradığı ağ yollarını belirtin.

  Fiery server, gerekli nesneleri bulana kadar sizin belirlediğiniz sırayla bu ağ yollarında arama yapar. Bir yol girdiğinizde, Fiery server bu yolun ağda olup olmadığını doğrulamaz.

  Not: İşlerinin kaynaklara erişim sağlayabilmesi için kullanıcıları bu yollar konusunda bilgilendirin.
 10. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
Terms of Use