Fiery Options 1.3 Help (client)

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

İstemci bilgisayardaki Fiery seçenekleri için lisansları yönetme

İstemci bilgisayara yüklenen Fiery seçeneğini kullanılabilir hale getirmek için lisansını etkinleştirmeniz gerekir.

Fiery seçeneği benzersiz Lisans aktivasyon kodu (LAC) gerektirir. LAC kodunu Fiery satıcınızdan veya yazıcı üreticisinden edinebilirsiniz.

Lisans aktivasyonu penceresinde, etkinleştirilen Fiery seçeneklerinin yanı sıra etkinleştirilebilecek olan seçenekler görüntülenir. Şunları yapmak için Lisans aktivasyonu penceresini kullanabilirsiniz:

 • Fiery seçeneklerini etkinleştirme.

  Aktif bir Fiery seçeneğinin sona erme tarihi varsa bu tarih Lisans aktivasyonu penceresinde gösterilir.

 • Fiery seçeneklerini devre dışı bırakma.

  Farklı bir bilgisayara lisansı aktarmak için, öncelikle mevcut bilgisayardaki seçeneği devre dışı bırakmanız gerekir. Devre dışı bırakma, seçenek için Lisans aktivasyon kodunu (LAC) tekrar kullanılabilir hale getirir.

 • Bozuk lisansı onararak Fiery seçeneğini yeniden etkinleştirme.

  Bir Fiery seçeneği için lisans bozuksa, seçenek etkin olarak görünse dahi işlevini yerine getirmez. Bilgisayarı başlattığınızda bu, lisanslama sunucusuna bağlanarak bozuk lisansı yeniden etkinleştirmeyi dener. Yeniden aktivasyon başarısız olursa (örneğin, ağ kesintisi nedeniyle) seçeneği yeniden etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. LAC kodunu girmeniz gerekmez.

 • Daha önce etkinleştirilmiş seçenekleri tekrar kullanıma hazır hale getirmek için etkinleştirilmiş Fiery seçeneklerini geri yükleme.

  Fiery seçenekleri için lisanslama kaydı kullanılamazsa (örneğin, sistem yazılımını bilgisayarınıza yeniden yüklemeniz nedeniyle) daha önce etkinleştirilmiş seçenekler, etkinleştirilmiş olarak görünmez. Bilgisayarınızı başlattığınızda bu, lisanslama sunucusuna bağlanarak lisanslama kaydını geri yüklemeyi dener. Geri yükleme başarısız olursa (örneğin, ağ kesintisi nedeniyle) seçenekleri geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

EFI lisanslama sunucusu

EFI lisanslama sunucusu LAC kodlarını yönetir. EFI lisanslama sunucusuna bağlanarak Fiery seçeneklerini etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir, yeniden etkinleştirebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Bir lisansı yönetirken prosedür, bilgisayarınızın İnternet'e bağlı olmasına göre değişir.

 • Bilgisayar İnternet'e bağlıysa bilgiler bilgisayardan EFI lisanslama sunucusuna otomatik olarak aktarılır.

 • Bilgisayar İnternet'e bağlı değilse bilgileri bilgisayarınızdan EFI lisanslama sunucusuna elle aktarmanız gerekir.

Şirketiniz İnternet'e proxy sunucusuyla bağlanıyorsa, proxy sunucusunun ayarlarını yapılandırmanız gerekir.

Seçenekleri etkinleştirme

Bir Fiery seçeneğini etkinleştirdiğinizde aşağıdakileri kaydettiğinizden emin olun:

 • Fiery sunucusu kimliği. Yapılandırma sayfasındaki BIOS Kurulumu altında kimliği bulabilirsiniz. Command WorkStation'daki Genel sekmesinden Sunucu yapılandırması altında Cihaz merkezi içinde kimliği bulabilirsiniz. RIP öğesini tıklatın ve sağ tarafta BIOS Kurulumu altında kimliği arayın.

 • Seçeneğin adı

 • Lisans aktivasyon kodu (LAC)

Kullanım Şartları