Değişken Veri Yazdırma

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

Değişken veri yazdırmaya (VDP) genel bakış

Değişken veri yazdırma (VDP) tipik olarak, bir belgenin tüm kopyalarında ortak olan ana öğelerle, kopyadan kopyaya farklılık gösteren değişken öğeleri birleştirir.

VDP, yazdırılmış belgelerin içeriğini kapsayan veritabanlarını bir yazdırma cihazına bağlayan dijital yazdırma teknolojisini kullanır. Özelleştirilmiş iletişim, veritabanından içerik seçimini ve o içeriğin belgenin neresine yerleştirileceğini belirleyen kuralları içerir.

Bu, müşterileri adıyla selamlayan ve veritabanından alınan diğer kişisel bilgileri içeren bir broşür gibi, kişiselleştirilmiş iletişimler oluşturmanıza olanak tanır. Broşürün tüm kopyalarında aynı kalan arka plan öğeleri, çizimler ve metin blokları, ana öğelerdir. Müşterinin adı ve diğer müşteriye özgü bilgiler ise değişken öğelerdir.

En basit haliyle, VDP'yi basit bir adres-mektup birleştirme aracı olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ileri derecede özelleştirilmiş belgeler oluşturmak için görüntüleri, şemaları, metinleri ve diğer nesneleri dinamik olarak da birleştirebilirsiniz.