Drukowanie zmiennych danych

Ukryj lub pokaż nawigacjęPoprzedni tematNastępny tematUdostępnijDrukujPDF

Omówienie drukowania danych zmiennych (VDP)

Drukowanie danych zmiennych (VDP) łączy zestaw elementów wzorca wspólnych dla kopii dokumentu z zestawem elementów zmiennych, które zmieniają w poszczególnych kopiach.

W przypadku drukowania VDP używana jest technologia druku cyfrowego łączącą bazy danych, w których znajduje się zawartość dla drukowanych dokumentów, z urządzeniem drukującym. Komunikacja niestandardowa obejmuje reguły, które określają wybór zawartości z bazy danych i rozmieszczenie zawartości w dokumencie.

Umożliwia to utworzenie spersonalizowanych publikacji, na przykład broszury z imiennym powitaniem klienta zawierającej także inne informacje osobiste uzyskane z bazy danych. Elementy tła, ilustracje i bloki tekstu, które nie zmieniają się w poszczególnych kopiach broszury, są elementami wzorca. Imię klienta i inne informacje specyficzne dla klienta są elementami zmiennymi.

Drukowania VDP w najprostszej formie można użyć jako podstawowego narzędzia do tworzenia korespondencji seryjnej. Można jednak dynamicznie łączyć obrazy, tabele i tekst oraz inne obiekty w celu tworzenia dokumentów o wysokim stopniu dostosowania.